Veterinární podmínky INFO ZDE

 

VETERINÁRNÍ PODMÍNKY PRO PŘIROZENOU PLEMENITBU (platné pro hřebce ERICK, EGBERT, Oso Hermes, Blackfire Goodshapes, Dragon Mist Goodshapes, Birkettbank Phantom, Goodshapes Misty Moonlight):


 Naši hřebci jsou AIE (EIA) ,  EVA a CEM negativní, očkovaní proti chřipce, tetanu a herpesviru. 

*

 Všechny klisny přivezené k připuštění musí být zdravé, očkované proti chřipce dle schematu (doporučujeme i proti  tetanu a herpesviru).

V žádném případě není možné u nás ustájit klisny, které pocházejí z místa výskytu  nakažlivého onemocnění / hříběcí , trichofytóza, chřipka a pod./.  V případě zamlčení nákazy bude majitel odpovědný za případné škody.  

 Pokud chcete, aby klisny chodily i do výběhu, tak je třeba je před příjezdem odčervit

Požadujeme doklad o vyšetření krve na EVA - virovou arteritis s negativním výsledkem. Klisny s titrem EVA 1:4 jsou považovány za negativní, klisny s titrem vyšším, mohou být připuštěny nejdříve za 4 týdny od zjištění pozitivity na EVA.

Pro přesun koní je třeba mít  platné  vyšetření na virovou anemií IAE (AIE). , ne starší než 12 měsíců.

Dále je nutné doložit negativní výsledek vyšetření vaginálního stěru na nakažlivé zmetání klisen CEM - Taylorella eq. ( u klisen s hříbětem není nutné). Stěr musí být proveden v letošním roce. 

- okovaným klisnám budou sejmuty zadní podkovy

- průkaz koně ( passport) s sebou + originál nebo kopii rodokmenu klisny

*

VETERINÁRNÍ PODMÍNKY PRO INSEMINACI platné pro inseminaci chlazeným nebo mraženým spermatem všech ostatních hřebců.  Platí rovněž pro připuštění hřebcem JURRE:


  Všechny klisny přivezené k inseminaci musí být zdravé, očkované proti chřipce dle schematu (doporučujeme i proti  tetanu a herpesviru).

V žádném případě není možné u nás ustájit klisny, které pocházejí z místa výskytu  nakažlivého onemocnění / hříběcí , trichofytóza, chřipka a pod./.  V případě zamlčení nákazy bude majitel odpovědný za případné škody.  

 Pokud chcete, aby klisny chodily i do výběhu, tak je třeba je před  příjezdem odčervit

Pro přesun koní je třeba mít  platné  vyšetření na virovou anemií IAE (AIE). , ne starší než 12 měsíců.

průkaz koně ( passport) s sebou + originál nebo kopii rodokmenu klisny

Tvorba www stránek pro chovatelské stanice
© 2012 Goodshapes. Tvorba stránek pro chovatele