Baron fan Odingastate - PRODÁN V ROCE 2014 DO MOSKVY

NEJKRÁSNĚJŠÍ KŮŇ ČESKÉ REPUBLIKY 2011

Mít tak mimořádného fríského koně jako je 

Baron fan Odingastate

bylo naším splněným snem.
Věříme , že  si podobně krásného koně přeje většina milovníků   "černých perel". Bohužel takových frísů je jen velmi málo.... 
 

 

BARON FAN ODINGASTATE , STER


datum narození: 28.1. 2000 
reg. číslo: 200000771 
inbreeding: 1,76 % 
KVH: 168 cm 
otec: Tsjerk 328 SPORT Preferent  po  Feitse 293 Preferent 
otcovská linie : Tsjerk 328 SPORT Pref X Jelmer 297 X Wessel 237 Pref X Lammert 260 Pref
mateřská linie: Ster Double Preferent 8* - Ster Preferent 4* - Ster Preferent 6*
matka : Berber fan´e Sjongedyk patří mezi elitní klisny fríského chovu a v roce 2011 zdvojnásobila svůj titul " preferent".

Baron je luxusní, moderní, charakterní, vysoký STER hřebec s mimořádně kvalitním "preferent" původem a téměř ideálním exteriérem. Má celoročně uhlově černou barvu, exkluzivně dlouhou hřívu až ke kopytům a patří tak k nejkrásnějším zástupcům fríského plemene na světě.

 

Plemenná hodnota :


plemenný typ 108
konstituce 106
kvalita končetin 104
krok 101
klus 104


   

 

   

V RÁMCI FRÍSKÉ PLEMENNÉ KNIHY KFPS:


- ve třech letech v Holandsku úspěšně absolvoval všechna 3 kola předvýběru hřebců 
- uspěl ve finále na svodu hřebců v Leeuwardenu

- následně dokončil 70-ti denní centrální testaci hřebců, kde byl prověřen pod sedlem i v zápřeži a uchovnění do Stamboek  mu ve velké konkurenci (Arjen 417, Aan 416, Andries 415, Bente 412, Beart 411...)  uniklo  pouze o pár bodů.

- prošel požadovanými veterinárními atesty (klinické vyšetření, detailní RTG vyšetření končetin, vyšetření kvality spermatu) 

- v Holandsku pak začal startovat v drezurních soutěžích stupně Z-L  - VIDEO ZDE

- v roce 2008 byl  na základě požadavku českých a slovenských chovatelů na zajištění servisního hřebce vybrán, zakoupen a bez výhrad schválen chovatelskou komisí KFPS k plemenitbě na rok 2009.

- v roce 2010,1011 a 2012 se mu jako jedinému frískému hřebci  v ČR a SR podařilo opakovaně získat oprávnění k připouštění opět od holandské PK KFPS. Hříbata narozená v letech 2010-2013 jsou zapsaná do registru KFPS BbI s nárokem na všechny tituly a prémie.  Baronovi dcery jsou v rámci KFPS automaticky chovné. Následné potomstvo z jeho dcer (zaregistrovaných KFPS BbI) se může zapsat většinou ihned do hlavního registru KFPS. 

 - Česká fríská organizace  CSFHO od roku 2013 nemá o zajištění plemeníků  pro české chovatele žádný zájem, spíše naopak. Česká republika je tak bohužel pouze vítaným odbytištěm holandských chovů (koní i inseminačních dávek) a  nikoli partnerem holandské plemenné knihy. 

- V roce 2013  tedy  Baron připouštěl v rámci KFPS  v registru BbII, protože o prodloužení oprávnění pro BbI již nemohl žádat. Podmínkou KFPS pro prodloužení licence na rok 2013 byla podpora české chovatelské organizace (která byla nulová)  a dále posouzení 8-10 tříletých potomků a 5-6 hříbat Barona fan Odingastate na svodu fríských koní v Čeladné 2012. Paradoxní je, že v roce 2012 bylo nejstarším Baronovým potomkům 2 roky! Navíc při ceně svodu v Čeladné a poplatků plemenné knize by předvedení 13-16 koni vyšlo na částku kolem 200.000,-, což jsme bohužel nebyli schopní žádným způsobem zajistit.  

- Na konci roku 2013 se na svodu v Hradišťku předvedly první tři dospělé klisny po Baronovi a bez problémů splnily standard plemenné knihy a byly zapsány do Stamboek stejně, jako dcery holandských plemeníků.

- V roce 2014 Baron fan Odingastate připouštěl v rámci registru KFPS BbII. Hříbata z BbII registru mají na svodech nárok na všechny prémie a tituly. Klisničky jsou automaticky chovné bez dalších podmínek a to i bez absolvování svodu. Následné potomstvo z Baronových dcer  zaregistrovaných v BbII se může zapsat ihned do vyššího registru KFPS BbI a v další generaci do hlavního registru. 

- Na svodu v Hradišťku 2014 byly předvedeny dvě Baronovi dcery, jedna byla opět bez problému zapsána do Stamboek a druhá získala ve Stamboek dokonce prémii!

 - hřebec se po skončení připouštěcí sezóny 2014 rozloučil s českými chovateli a dále bude působit v zahraničí

- Na svodu v Hradišťku 2015 byly opět ohodnoceny  dvě Baronovi dcery. První,v nejdůležitější kategorii 3 letých klisen  Marion van de Vijver,  byla zapsána do Stamboek s prémií a stala se rezervní šampiónkou v této kategorii. Druhá klisna, nádherná Genesis Leen, soupeřila v nejsilněji obsazené  kategorii starších klisen. S přehledem porazila 8 dcer holandských plemeníků a stala se šampiónkou kategorie s titulem STER.  Klisna tak svou kvalitou ( oceněnou ve stamboek ster titulem ) předstihla většinu fríských klisen  v ČR, které jsou třeba i v hlavním registru , ale na rozdíl od ní  pouze ve Veulenboek, Stamboek a Stamboek s prémií. 

*

 


 


  Komisaři KFPS na svodech opakovaně vysoce hodnotili bezvadný typ a exteriér hřebce.Jeho hříbata jsou velmi vyrovnaná, korektní a rovněž ve vynikajícím typu.......... jsou většinou uhlově černá bez bílých znaků, mají ušlechtilé hlavy, krásné labutí krky, hodně hřívy, korektní exteriér, dlouhé končetiny, dobrý charakter.SVOD FRÍSKÝCH KONÍ 29.9.2012 ČELADNÁ

GENESIS LEEN  (Baron fan Odingastate x Leen) - ŠAMPIÓNKA MLADÝCH

Majitel Zdeněk Pošusta . Gratulujeme.

Klisnička porazila ve své kategorii  například dcery hřebců Jisse 432 Sport, Reinder 452 Sport, Tietse 428 Sport.

Svod fríských koní 2013

Richard von Forsthaus - hřebeček po Baron fan Odingastate - 3. prémie

*

Marion van de Vijver  - roční klisnička po Baron fan Odingastate - 2. prémie

*


Grace - tříletá klisna po Baron fan Odingastate  - zapsána do Stamboek

*

Infiniti Goodshapes - tříletá klisna z našeho chovu po Baron fan Odingastate  - zapsána do Stamboek

*

Genesis Leen - tříletá klisna po Baron fan Odingastate  - zapsána do Stamboek

*

Jsme velmi rádi, že (navzdory různým pomluvám) první dospělí potomci po Baron fan Odingastate bez problémů splnili standard plemenné knihy KFPS a zařadili se tak mezi koně po holandských hřebcích. 

*

Svod fríských koní 2014


Genesis Leen - čtyřletá klisna po Baron fan Odingastate  -  získala ve Stamboek prémii!

*

Lola - tříletá klisna po Baron fan Odingastate  - zapsána do Stamboek

*

Svod fríských koní 2015


Genesis Leen - pětiletá klisna po Baron fan Odingastate  -  dosáhla ve Stamboek titulu STER 2. prémie a stala se šampiónkou starších klisen!!

*

Tříletá klisna Marion van de Vijver  po Baron fan Odingastate  byla zapsána do Stamboek s prémií a stala se vícešampiónkou kategorie. 

*


V  roce 2009 se Baron představil v rámci BLACK HORSE SHOW 
   

V roce 2010 se Baron  fan Odingastate stal vítězem  DREZURNÍHO POHÁRU CSFHO v sedle s mistryní republiky Barborou MarešovouV roce 2011 se Baronovi jako prvnímu v ČR podařilo získat první dva body na titul Sport v drezuře.

 V sedle Barbora Marešová.


 

VIDEO ZDE

 


 Baron fan Odingastate je držitelem titulu : NEJKRÁSNĚJŠÍ KŮŇ ČR 2011


 

 

V RÁMCI PLEMENNÉ KNIHY BAROCK PINTO


V roce 2010 hřebec úspěšně absolvoval v Holandsku výběr hřebců v rámci nové holandské PK Barokní Pinto , byl s velmi vysokým hodnocením  zapsán do hlavní plemenné knihy hřebců a získal licenci k připouštění. Chovatelé ho tak mohou využít i na jiné klisny než fríské.


 


  

NOVÉ PLEMENO:  HOLANDSKÝ BAROKNÍ PINTO 

Holandský  BAROKNÍ PINTO /strakatý fríský kůň, sportovně využitelný teplokrevník s frískou krví/. Informace na www.pintofriesians.cz, www.barockpinto.cz a www.barockpintostudbook.com


Baronova hříbata v rámci PK Barokní pinto jsou velmi korektní a líbivá.....

..... a na svodech získala vysoká hodnocení

***

Darius - hřebeček po Baron fan Odigastate - 1. prémie

*

Comtessa Goodshapes -  klisnička po Baron fan Odingastate - 2. prémie

*

Best Sisi - klisnička po Baron fan Odingastate - 2. prémie


*

Baron Goodshapes - hřebeček po Baron fan Odigastate - 2. prémie

*

Eclipse Goodshapes - roční klisna 1. prémie

*

Faraon Goodshapes - hřebeček 2. prémie

*

Eyra Goodshapes - roční klisna po Baron fan Odingastate

*

Eyra Goodshapes - dvouletá klisna po Baron fan Odingastate

*

Best sisi - tříletá klisna po Baron fan Odingastate  - získala titul STER 1. prémie

 

 

 


 

-

 6

TO MUSÍTE VIDĚT!

FOTO MAGDALÉNY STRAKOVÉ

BARON V  ČASOPISE JEZDECTVÍ 10/2011!

 http://www.photomls.cz/Další krásné fotky naleznete na webu fotografky Renaty Kolářové. 
BARON NA TITULNÍ STRANĚ ČASOPISU - SVĚT KONÍ 10/2011

http://www.horsephotos.cz/

 

Tvorba www stránek pro chovatelské stanice
© 2012 Goodshapes. Tvorba stránek pro chovatele